Biurowce, galerie handlowe, centra logistyczne, magazyny – rynek nieruchomości komercyjnych wciąż rozwija się w dużym tempie. Mapa Polski wzbogaca się o nowe projekty i realizacje i to nie tylko w dużych miastach. W nadchodzącym roku czekają nas również zmiany prawne, które zaczynają budzić wśród właścicieli, zarządców czy inwestorów niepokój.

Rok 2018 obfituje w różnego rodzaju zmiany w przepisach, które będą ciążyć na przedsiębiorcach. Co zrobić, aby przygotować swoją firmę i być na bieżąco? Zerknijmy poniżej jakie wyzwania czekają przedsiębiorców.

25 maja zaczną obowiązywać zaostrzone przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, znane pod hasłem RODO lub GDPR. Do tego czasu każda firma, która w jakikolwiek sposób, czy to w formie cyfrowej, czy papierowej przetwarza dane osobowe jest zobowiązana do dostosowania procedur ochrony tych danych do nowych wytycznych.

1 lipca zadebiutuje nowelizacja ustawy o VAT, która przewiduje dzielenie płatności na kwotę netto i podatku tzw. split-payment (mechanizm płatności podzielonej). Obowiązkiem będzie posiadanie i prowadzenie specjalnego rachunku VAT obok rachunku rozliczeniowego. Model split payment będzie można zastosować w przypadku transakcji pomiędzy firmami, w których u nabywcy powstaje podatek naliczony podlegający odliczeniu, a płatność ma być uregulowana w PLN.

Wdrażane obecnie międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej MSSF 16 to nie tylko zmiany w sposobie rejestracji posiadanych leasingów i najmów, ale również wpływ na raportowane wyniki firmy. Więcej informacjo o MSSF 16.

 

Korzystający z systemu Property Management dla SAP Business One i usług firmy SUPREMIS mogą być spokojni. SUPREMIS, jako wiodący dostawca oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwami, na bieżąco monitoruje zmiany prawne. Zarówno zespół konsultantów jak i sam system jest gotowy i przygotowany do nadchodzących zmian.

Razem z Property Management i SAP Business One możemy pomóc w sprawnym przejściu przez nadchodzące zmiany. Serdecznie zapraszamy firmy, korzystające z innych systemów takich jak Novo Property, Yardi, Archibus do darmowej konsultacji.

 

Skontaktuj się z nami, aby określić dalsze działania.

Masz pytanie?

Dowiedz się więcej i napisz do nas

Zapisz się na bezpłatną prezentację systemu do zarządzania nieruchomościami i sprawdź jak niewiele będzie Cię to kosztować. Poznaj rozwiązanie potwierdzone przez liderów rynku.

Wyślij wiadomość